Gotowy sklep internetowy z towarem w kilka dni z pomocą dropshippingu – jak to zrobić?

0
4758
jak założyć sklep internetowy w dropshippingu

Swój sklep internetowy z towarem otworzysz już w kilka dni dzięki gotowym rozwiązaniom dostępnym na rynku e-commerce. Dropshipping pozwala zminimalizować czas uruchomienia sklepu internetowego poprzez jego zatowarowanie kilkoma kliknięciami – bez konieczności kupowania, magazynowania i opracowania logistyki magazynu dla towarów. Zobacz, jak zacząć i uruchomić sklep internetowy w dropshippingu zaledwie w kilka dni!

Gotowy sklep internetowy w dropshippingu. Czego potrzebujesz?

Dropshipping to zdecydowanie najszybszy i najtańszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie. Na start wystarczy Ci komputer z dostępem do Internetu i zapał do nauki, bowiem wiedza dostępna jest bezpłatnie m.in. na naszym blogu. Tylko 3 kroki dzielą Cię od uruchomienia sprzedaży. Sprawdź jakie!

1. Hurtownia dropshippingowa do współpracy


Wiesz już gdzie szukać ofert współpracy w dropshippingu. Czas przejść do wyboru kontrahenta. Pamiętaj, że droga do podjęcia współpracy z hurtownią będzie różniła się w zależności od firmy. Niektóre z hurtownie selekcjonują sklepy do współpracy, inne nie mają tak restrykcyjnych wymagań. Aby podjąć współpracę:

  • zarejestruj się na stronie hurtowni i podaj dane swojej firmy,
  • skontaktuj się z wybraną hurtownią mailowo lub telefonicznie.

Czas oczekiwania na dostęp do towarów może wahać się od kilku godzin do kilku dni. Wybierając hurtownię, z którą się zintegrujesz zwróć uwagę na aspekty takie, jak:

  • możliwość nadania własnych etykiet kurierskich i wsparcie dla Allegro Smart,
  • obsługa zwrotów w dropshippingu,
  • czas wysyłki,
  • dostępność asortymentu oraz informacji o nim (zdjęcia, opisy, parametry),
  • wsparcie ze strony hurtowni (np. przydzielony opiekun),
  • ceny, progi rabatowe i możliwość uzyskania kredytu kupieckiego.

Znajdź hurtownię dropshippingową do współpracy w grupie HURTOWNIE oferuję/szukam + DROPSHIPPING!

2. Oprogramowanie do sklepu internetowego w dropshippingu


Integracja z hurtownią dropshippingową to Twoje podstawowe narzędzie pracy. Mechanizm ma bezpośredni wpływ na to, czy Twój gotowy sklep internetowy z towarem będzie posiadał aktualne dane dla klientów, a Twoja praca będzie przebiegała szybko i sprawnie. Właśnie dlatego tak ważnym aspektem jest wybór dobrego oprogramowania do dropshippingu. Porównując oferty dostępne na rynku zwróć uwagę na:

  • zaawansowanie integracji z hurtowniami,
  • dostęp i zakres integracji z Allegro,
  • obecność gotowych integracji z kurierami, bramkami płatniczymi i narzędziami marketingowymi,
  • dostosowanie oprogramowania do wymogów SEO,
  • jakość i szybkość pomocy technicznej udostępnianej przez dostawcę oprogramowania.

Oprogramowanie Sky-Shop.pl obecne na rynku od przeszło 10 lat to idealny wybór, ponieważ zawiera w sobie wszystkie niezbędne do sprzedaży funkcje. Co ważne, przed założeniem Twojego sklepu internetowego i opłaceniem abonamentu, przetestujesz wszystkie możliwości systemu bezpłatnie, przez 14 dni!
System pozwoli Ci uruchomić własny sklep internetowy natychmiast po konfiguracji, w kilka dni. Nie musisz czekać kilku miesięcy na realizację programistów i grafików, nie musisz posiadać wiedzy z zakresu IT.

3. Formalności i narzędzia zewnętrzne w e-sklepie


Ostatnim z niezbędnych do otwarcia sklepu internetowego kroków jest podjęcie współpracy z firmami zewnętrznymi oraz dopełnienie wszelkich formalności.

Wszystkie formalności przy zakładaniu sklepu internetowego:

  1. Założenie firmy i wybór/dodanie PKD dla sklepu internetowego 47.91.Z.
  2. Kasa fiskalna – większość sklepów internetowych nie musi jej używać. W przypadku towarów wyłączonych ze zwolnienia z kasy będzie to konieczne np. perfumy.
  3. VAT – dopóki obrót roczny nie przekroczy 200 000 nie musisz rejestrować się jako czynny płatnik VAT. Wyjątkiem są towary, które od samego początku podlegają obowiązkowemu podatkowi VAT np. kosmetyki.
  4. Bankowe konto firmowe – w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej nie ma obowiązku posiadania konta firmowego w banku, ale dla porządku transakcji warto je mieć.

W większości przypadków osoby zakładające sklep internetowy są w stanie dopełnić wszelkich formalności drogą internetową, z użyciem profilu zaufanego, który można aktywować w większości bankowości internetowych.

Czas przejść do dostawców usług i firm zewnętrznych, których potrzebujesz przy założeniu gotowego sklepu internetowego w dropshippingu:

  1. Domena. Adres www wykupisz u dowolnego rejestratora domen.
  2. Bramka płatnicza. W większości bramek płatniczych proces rejestracji wymaga podpisania umowy i trwa kilka dni. W przypadku bramki Sky-Pay aktywacja odbywa się w maksymalnie 48 h poprzez wypełnienie formularza, bez podpisywania umów.
  3. Kurier bądź broker kurierski. Sklepy internetowe w dropshippingu często pomijają ten krok, ponieważ korzystają z kurierów hurtowni. Wybierając współpracę bezpośrednio z kurierem, podpisujesz umowę. Broker kurierski pozwala korzystać Ci z usług wielu firm transportowych bez dodatkowych zobowiązań.

Pozostałe z usług, jakie powinieneś mieć na uwadze to księgowość oraz działania marketingowe.

Konfiguracja sklepu internetowego


Konfiguracja sklepu internetowego, który będzie współpracował z hurtownią w dropshippingu odbywa się poprzez dostosowanie wszystkich ustawień do swoich potrzeb. Kluczowe dla sklepu internetowego będzie:

  • pobranie wybranych produktów z hurtowni;
  • stworzenie intuicyjnego drzewa kategorii z uwzględnieniem fraz do pozycjonowania;
  • automatyczne ustalenie narzutu na ceny oraz zaawansowanych reguł narzutu;
  • przygotowanie strony głównej poprzez dodanie bannerów, wyróżnienie produktów, zawarcie najważniejszych informacji na kafelkach np. darmowa dostawa.

Wszystkie etapy konfiguracji wykonasz samodzielnie korzystając z intuicyjnego panelu administracyjnego sklepu. Co ważne, wygląd sklepu internetowego zmodyfikujesz w kilka chwil, przeciągając gotowe moduły.

Gotowy sklep internetowy w dropshippingu i co dalej?


Samo założenie sklepu internetowego w dropshippingu nie wymaga znaczących nakładów czasu. W zależności od tempa prac, uruchomisz go w kilka do kilkunastu dni. Po konfiguracji sklep jest gotowy do sprzedaży, a Ty musisz skupić się na wygenerowaniu ruchu. Kolejne etapy pracy nad sklepem to:

  • dopracowanie opisów produktów i ich prezentacji,
  • pozycjonowanie,
  • reklamy Google Ads i Facebook Ads,
  • wyszukiwanie najlepiej sprzedających się towarów.

Musisz mieć świadomość, że każde nawet najlepiej skonfigurowany sklep z ciekawym asortymentem nie będzie sprzedawał, jeśli nie znajdą go klienci. Właśnie dlatego nad działaniami marketingowymi warto zastanowić się już na etapie zakładania e-sklepu.